Kyberpunk není mrtvý! Čím si zkrátit čekání na Cyberpunk 2077?

5. červen 2020

Jarda Möwald, Lukáš Grygar a Šárka Tmějová mají pro kyberpunk speciální místo ve svých srdcích a k jejich štěstí si právě tenhle žánr na herním poli prožívá menší renesanci. Které tituly ze současné tvorby doporučují a proč by se všichni hráči stejně měli vrátit k Deus Ex?

Moderátoři Questu se nejprve zamysleli nad tím, co by podle nich hra měla mít, aby ji vůbec mohli označit za kyberpunkovou. Lukášovi jde primárně o geopolitické uspořádání světa, kde technologické korporace převzaly nadvládu a teď vykořisťují všechny pod sebou, kteří proti tomu rebelují, Jarda se těší na mechanická vylepšení vlastního těla a Šárka si coby největší estétka ujíždí na neonech v dešti.

Díky tomu byla nejvíc povolanou osobou k recenzování Cloudpunku o létající kurýrní službě. Podle ní je ale právě jen dechberoucí vizuální stránka tím jediným tahákem, který tahle upovídaná adventura má. Mnohem víc ji tak bavil nedávno vydaný VirtuaVerse, který je sice pomalejší, ale mimo krásného pixel artu nabízí i něco navíc.

Na pomoc s futuristickými tipy plnými hackování a exoskeletů jí přispěchali i Lukáš s Jardou, ale vůbec největší prostor v aktuálním Questu dostalo vzpomínání na Deus Ex a jeho druhý díl Invisible War. Proč správná socha Svobody nemá hlavu a jak Ion Storm předpověděli události 11. září?

Které části svého těla by moderátoři Questu vyměnili v kyberpunkovém věku jako první? Proč Jarda raději hackuje, než háčkuje? Poslechněte si nový díl Questu a vydejte se s ním do virtuální anarchistické budoucnosti.

Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.