Andrea Kaucká a René Bauer: Afrika jednou, Afrika navždycky

20. leden 2013

Česko-německý pár Andrea Kaucká a René Bauer cestuje po Africe. Mají za sebou už 3 několikaměsíční cesty (dohromady 17 měsíců) a další jsou v plánu.

„Otázkou není na co se koukáš, ale co vidíš.” Motto vypůjčené od Henryho Davida Thoreaua provází na cestách Andreau, která se na vlastním web www.divokaafrika.cz charakterizuje jako zapisovatel, úředník, plánovač a fotograf společných výprav, Renému připadají funkce řidiče, mechanika a ochranky, ale také fotografa. Oba jsou inspirovaní mj. filmy jako Vzpomínky na Afriku, Nikde v Africe apod.

Co jim učarovalo na Súdánu? Jaké národní parky a potápěčská místa mají nejradši? Jaké výhody a jaké nevýhody má cestování (vlastním) autem 4x4? Jak se cítili „u Mugabeho” v Zimbabwe? Proč rádi kempují v buši, když kolem vyjí šakali a procházejí se sloni?

Poslechněte si záznam vysílání, který v premiéře 20. ledna doprovodila také novinka Salifa Keity, ugandská hudba i ukázka z hudební kompilace věnované hře na nástroj mbira. Podívejte se taky na fotogalerii, vybranou k tématům, o kterých ve vysílání mluvíme!

Trocha statistiky: První cesta (2008-2009) trvala 311 dní a Andrea s Reném najeli 52.173km.
Druhá cesta (2010) trvala 119 dní a měřila 18.822km a třetí cesta (2012) trvala 77 dní a tachometr ukázal 10.654km. Další cesta se chystá ještě tento rok.

Facebook Casablanky https://www.facebook.com/casablanca.radiowave

autor: Pavel Sladký
Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.