Animovaný film slaví 100 let

11. srpen 2008
00727123.jpeg

Animovaný film letos slaví kulaté narozeniny. Od prvního plně animovaného světového filmu Fantasmagoria uplynulo přesně 100 let. Zasloužil se o něj francouzský průkopník Émil Cohl. Právě tomuto výročí byl věnován i letošní letní Mezinárodní filmový festival studentských filmů Zlínský pes.

V průběhu celého středečního rána jsme se ve vysílání Radia Wave věnovali animovanému filmu, který slaví sté výročí. Do pražských ulic vyrazila reportérka Dominika Vrkotová a ptala se vás na vaše oblíbené animované filmy, pohádky, večerníčky a co se vám na nich líbilo.

Nejen k stému výročí filmu Fantasmagoria se vrací i reportérka Zuzka Filípková, od které se dozvíte také pár zajímavostí z historie převážně českého animovaného filmu.

V pražských ulicích zjišťovala reportérka Dominika Vrkotová, jestli vám chybějí v kinech či televizi animované filmy a jestli je máte rádi.

Bývalý student FAMU Lukáš Glaser natočil bakalářský film s názvem Naus. O většině studentských filmů se veřejnost nedozví, ale právě o Lukášův film se média zajímala. Důvod byl prostý. Naus se pohybuje na křehké hranici úspěchu a krachu. Na filmovém festivalu v Cannes byl letos přivítán s nadšením, u státnic na FAMU byl hodnocen známkou D. V čem je snímek kontroverzní, zjišťovala reportérka Zuzka Filípková.

00727123.jpeg
Autor: ČRo Radio Wave

Další články autora

 • 00622776_0.jpeg
  Hudba

  Startér

  Nová ještě nepodepsaná hudba. Kapely, DJ´s, producenti, songwriteři... cokoliv. Hledači talentů, žehrá se na jejich nedostatek. Rozhodli jsme se to vzít za ně. Klub...

 • Stage - Dorian Concept z festivalu Sónar 2009

  Dorian Concept neboli Oliver Thomas Johnson se učil od útlého věku hře na piano. V 16 se dostal blíž k elektronické produkci, která ho absolutně pohltila. Kamarád h...

 • 00712259.jpeg
  Hudba

  Elbow z festivalu Electric Picnic 2008

  Brit Awards a Mercury Prize ověnčení manchesterští Elbow jsou po téměř dvaceti letech maximálně v kurzu. Jejich loňská deska The Seldom Seen Kid slízla indie rockov...