Anthony Hopkins zaspal Oscara a žena se probodla kvůli špekáčku. To jsou top zprávy minulého týdne

18. červen 2021

Zuzana Fuksová a Ivana Veselková v aktuálním díle podcastu Mikrovlnky vybírají ten nejtučnější jogurt ze zpravodajské farmy. Jako obvykle se Mikrovlnky zaměřily na těžko pochopitelné zprávy jak ze světa, tak z regionů.

Ivanu jakožto milovnici Hollywoodu zaujala informace o tom, že po ukončení předávání letošních filmových cen Oscar mohli odcházet diváci od obrazovek poněkud zmatení. Závěrečné vyhlášení kategorie nejlepší herec, ve které zvítězil Anthony Hopkins za roli ve snímku The Father, totiž zůstalo bez jeho projevu. Rychlé utnutí ceremonie pak slavnostní večer uzavřelo poněkud podivně. Jak se nakonec ukázalo, vysvětlení bylo prozaické: herec cenu nečekal, a tak šel spinkat. Spánek je půl zdraví, myslí si Mikrovlnky.

Zuzanu coby velkou propagátorku žurnalistiky zaměřené na cizí neštěstí upoutala pikantní zpráva o tom, že se osmatřicetiletá žena v Českém Těšíně při snaze opéct nad ohněm špekáček bodla do ruky vidlicí. Při napichování uzeniny si inkriminovaným předmětem probodla ukazováček ruky a kromě zdravotníků jí museli pomáhat i hasiči. Každé hobby má svá rizika, to se nedá nic dělat.

Je mezi fakírkou u ohniště a spavým hercem nějaká tajemná souvislost? Vůbec ne, míní Zuzana s Ivanou, ale to přeci vůbec nevadí. Zahoďte ambice pochopit svět a radši si poslechněte všechny novinky ze známého vesmíru v novém díle Mikrovlnek!

Spustit audio