Automatky: Jaké to je být matkou na Novém Zélandu?

Rodičovství na Novém Zélandu
Rodičovství na Novém Zélandu

Automatky se po dlouhé letní pauze opět vrací s premiérovými díly. Celé září budeme v Automatkách cestovat s rodiči po celém světě. Začínáme s Češkou, která porodila dítě Samoanovi na Novém Zélandu. Můžete se těšit i na rozhovory s rodiči, kteří s dvouletým chlapečkem cestují po celém světě na všech možných dopravních prostředcích (včetně kola), s otcem, který je na rodičovské v Norsku, a s šéfredaktorkou RW Ivou Jonášovou, která letos jela na dovolenou do Afriky.

Markéta, dnes vdaná Vaega, se hned po vystudování vysoké školy vypravila na Nový Zéland. Pár měsíců po příjezdu potkala svého budoucího manžela, který je původem Samoan, a dnes s ním má šestnáctiměsíčního syna.

Rodičovství na Novém Zélandu

Na Novém Zélandu rodila nakonec císařským řezem, protože chlapeček vážil skoro pět kilo. I přesto ale původně plánovala domácí porod a následně porod v porodním domě a ještě v těhotenství absolvovala kurz hypnoporodu. 

Před půl rokem se vrátila zpět do práce. Pracuje jako letuška na domácích linkách, na poloviční úvazek, a zároveň studuje, aby se mohla stát porodní asistentkou.

Poslechněte si inspirativní příběh mladé Češky, která se na Novém Zélandu stala matkou a bude i porodní asistentkou. Co má na Novém Zélandu ráda a co jí vadí? Jaká tam mají ženy práva u porodu? A Jací jsou novozélandští muži? Poslouchejte Automatky.