Automatky s šéfredaktorkou Radia Wave: Po porodu jsem jako žena vyrostla ve všech směrech

11. leden 2018
Šéfredaktorka Radia Wave Iva Jonášová

Tři týdny po porodu se vrátila do práce, s partnerem založila vlastní rádio, učila na VOŠP, pracovala v České televizi a Českém rozhlase. Má dvě dcery, kterým je dnes devět a šest let. Sportuje, cestuje, nepije alkohol, hledá rovnováhu a jako pracující matka je samozvanou odbornicí na time management. Šéfredaktorka Radia Wave Iva Jonášová přijala pozvání do Automatek.

„Než se mi narodila starší dcera, neuvažovala jsem nad tím, jak bude vypadat náš následující život, neměla jsem žádný plán. A když jsem zjistila, že po třech týdnech jsem ready na to jít do práce, šla jsem. Ale neznamenalo to, že bych nechala třítýdenní miminko doma a šla na full time. Dělala jsem z domova a přesně jsem si plánovala, kolik práce a kdy budu dělat. Každopádně v jakékoliv práci jsem se po porodu cítila daleko naplněnější, protože jsem jako žena vyrostla, ve všech směrech,“ říká Iva.

Dnes v rozhlase vede sedmnáct zaměstnanců a desítky externistů, domácnost a rodinu zvládá s pomocí babiček a partnerem. „U svého muže bych to nenazvala výpomocí, protože kdyby to byla jen občasná výpomoc, tak bych to dohromady nedala. V domácnosti a v rodině jsme partneři. Nemáme rozdělené činnosti nebo dny péče, ale oba se snažíme. Ale netvrdím, že oba děláme všechno. Muži a ženy nejsou stejní a někdo prostě raději luxuje a někdo mění olej v autě. Zásadní pro mě je, že můj muž má stejnou pracovní zkušenost jako já, je taky manažer, a díky tomu má velké pochopení,“ popisuje Iva svou každodenní domácí realitu.

Iva Jonášová

„Na druhou stranu to, co funguje, může být i kamenem úrazu. Když si představíš, že doma jsou dva lidé, kteří jsou stejně vytížení, může to být časovaná bomba. Když máme oba moc práce, on je ten, kdo se stáhne, vezme děti a dá mi prostor, a toho si velmi vážím,“ dodává.

Poslechněte si celý rozhovor s výjimečnou ženou ve vedoucí funkci v Automatkách!

Další články autora