B4 předělali Plastic People. Poslechněte si exkluzivní stream

14. říjen 2015
03486731.png

Kapela B4, která se pyšní třeba Vinylou za album Didaktik Nation Legendary Rock, patří k nejoriginálnějším českým skupinám. Potvrzuje to i aktuální nahrávkou Die Mitternachtsmaus, kterou doprovází pozoruhodný koncept: B4 se rozhodla přezpívat skladby The Plastic People of the Universe, a to ve stylu německých Kraftwerk. Album si můžete exkluzivně poslechnout týden před oficiálním vydáním prostřednictvím našeho streamu.

Úpravy skladeb Plastic People ovlivněné krautrockem vznikly jen za použití analogových syntezátorů a historické elektroniky. Modifikovaná je ale nejenom hudba, ale i texty – báseň Christiana Morgensterna je ve verzi B4 použita v originále a naopak texty Egona Bondyho slyšíme v překladu do němčiny, o který se postaral fyzik a dramatik René Levínský.

Čtěte také

Projekt, který měli členové B4 v hlavách několik let, se nakonec dočkal realizace letos, kdy konečně začalo natáčení. Z něj kapela už předem vyloučila kytary a živé bicí, místo nich se rytmika natočila s použitím německých elektronických bicích Dynacord Percuter z roku 1984. Výsledkem je unikátní skloubení undergroundových skladeb a psychedelického elektronického zvuku. Album Die Mitternachtsmaus oficiálně vychází 14. října, vy si ho prostřednictvím streamu Radia Wave můžete poslechnout už teď.

Spustit audio
autor: Radio Wave