Beckham: Co Netflix (ne)prozradil o muži, který přivedl fotbalový byznys do 21. století

13. říjen 2023
Tribuna

David Beckham byl na přelomu tisíciletí nejsledovanější fotbalovou hvězdou, zároveň se stal jedním z prvních sportovců, který naplno pronikl i do světa showbyznysu. Právě o Beckhamovi nyní Netflix natočil sledovanou dokumentární sérii. Jak se povedla a co nám říká o někdejším kapitánovi britské reprezentace?

Vyrůstal v rodině kovaných fanoušků Manchesteru United, v jehož barvách vyrostl v nejsledovanější fotbalovou hvězdu. David Beckham byl po několik let prakticky všude - a ne vždy jen díky svým sportovním kvalitám. Po seznámení s Victorií Adams, zpěvačkou slavných Spice Girls, bylo jeho jméno v bulváru na denní bázi.

Právě Beckhamově životu pod drobnohledem se věnuje nový dokumentární seriál. Tohle jsou jedny z jeho nejsilnějších částí. Ukazuje sportovní hvězdu z jiné a dosud neviděné stránky, říká Martin Vait. Ve čtyřech dílech se objevují kromě Beckhama i další hvězdy včetně hráčů Manchesteru United či Realu Madrid.

Beckham byl později právě po přestupu do Realu Madrid součástí projektu tzv. Galácticos, velkého snu tehdejšího klubového prezidenta Florentina Péreze. Snil o tom, že si pořídí nejlepší a nejpopulárnější fotbalisty světa a bude s nimi vyhrávat na běžícím páse. To se nesplnilo. Sportovně to byl obrovský neúspěch, souhlasí Martin.

Jak Beckhamovo angažmá v Realu skončilo? A jak probíhá jeho angažmá ve Spojených státech, nejprve hráčské a později i v roli majitele? Poslechněte si nový díl Tribuny o jednom z nejslavnějších fotbalistů historie.

autoři: Martin Vait , Vojtěch Jírovec
Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Hurvínek? A od Nepila? Teda taťuldo, to zírám...

Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka

hurvinek.jpg

3 x Hurvínkovy příhody

Koupit

„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka