Big brother v klášteře, velká školková loupež a hašiš na pohřbu. To je ale svět, diví se Mikrovlnky

1. listopad 2019
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Velká školková loupež

Zuzana Fuksová a Ivana Veselková v aktuálním díle podcastu Mikrovlnky vybírají ty nejpálivější wasabi ze zpravodajského suši.

Jako obvykle obě moderátorky zaujala celá škála událostí jak ze světa, tak z regionů. Obě byly perplex z toho, že ruský náboženský televizní kanál bude vysílat reality show, která podle ředitele televize Borise Korčevnikova „vrátí mnoha lidem smysl života“. Pořad se jmenuje Ostrov a odehrávat se bude v Nilovském klášteře. Zuzana ale byla smutná, že takovou show nemáme u nás, protože by tam ráda viděla hvězdu první série Vyvolených Vladka.

Další aktualita nadzvedla ze židle zase jak Ivanu, tak Zuzanu: na pohřbu ve východním Německu hostům k čaji omylem servírovali koláčky s hašišem. Viníkem byla dcera majitele restaurace, která si svoje kontaminované koláčky odložila vedle těch otcových. A poprask byl na světě. Nemehlo, zhodnotily to Mikrovlnky. 

Pak už ale obě ženy chtěly probrat něco zajímavostí z vlasti. Na Českobudějovicku se totiž stala bizarní krádež v mateřské školce. Zloděj tam dětem vypil mléko a snědl jogurt, ukrást chtěl fixy a pastelky. Moderátorky se shodly na tom, že muž nebyl asi nejbystřejší a že pravděpodobně držel paleo dietu, jelikož pečiva se ani nedotkl.

Je mezi těmito událostmi nějaká tenká červená linie? Určitě ne, ale nikomu to nevadí. Proto si poslechněte všechny chaotické novinky ze světa i regionů v novém díle Mikrovlnek.

Spustit audio