Box, činky a endorfiny. Krásu ve fyzické síle nevidí jen muži

6. prosinec 2022

„To bylo to poslední, co moji známí čekali: že se budu namazaná hnědým v třpytivých plavkách promenádovat v kulturáku,“ směje se kadeřnice Nina. Říká, že kvůli soutěži v bikini fitness ztratila pár přátel, ale získala lepší vztah k vlastnímu tělu. „Našla jsem své limity a zjistila, co po svém těle nemůžu chtít.“ Pohled na ženský vzhled a sebevědomí sdílí v šesté epizodě série Krása trenérka boxu, soutěžící v bikini fitness nebo instruktorka cyclingu.

„Vím, že není normální cvičit několikrát denně. Já se tak cítím dobře, ale snažím se to nesdílet, protože nechci budovat toxický mindset,“ říká Tereza Hodanová. Krásu, kterou dřív dost řešila, dnes záměrně odkládá na druhou kolej. „Vím, že nikdy nebudu vypadat tak, jak bych chtěla. Necítím se ošklivá ani velekrásná. Vzhled beru jako něco, do čeho teď neinvestuju svou energii.“

Čtěte také

„Krásu vidím v tom, když se cítím silná, ať už mentálně nebo fyzicky. Ruku v ruce s tím ale jde i to, že sílu používám s citem, že toho nezneužívám. Pak bych si krásná nepřipadala,“ popisuje trenérka boxu Lenka. Vedle soukromé praxe boxu vede i kolektivní tréninky. Chodí do nich ženy ze složitých rodinných poměrů, které si prošly náročnými situacemi. Poslechněte si, jestli se dá proboxovat k sebevědomí.

Ženské svaly, fyzická síla a endorfiny vyplavené při tréninku jsou tématem šesté epizody podcastu Krása. Poslechněte si, jak sportovkyně uvažují o svém těle a ideálech ženské krásy.

autoři: Linda Bartošová , Veronika Ruppert
Spustit audio

Související

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.