Branky, body, ko**ti: „Dvakrát jsme hejtovaly jen kardinála Duku. Opakovat se nechceme“

21. leden 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Branky, body, ko**ti s kardinálem Dukou

Moderátorka a herečka Tereza Dočkalová se scenáristkami Brigitou Zemen a Irenou Sládečkovou už rok a půl tvoří pořad Branky, body, ko**ti. Natočily padesát dílů, ve kterých s humorem kritizují ty nejšovinističtější hlášky politiků, političek a jiných veřejných osobností. Podařilo se jim něco změnit? Poslechněte si rozhovor v pořadu Kompot.

„Je tady spousta evergreenů, kterým bychom mohli pořád dávat cenu Prasák týdne (za nejhorší komentář – pozn. redakce), ale chceme být pestřejší,“ říkají tvůrkyně populárních videí pro internetový portál Blesk pro ženy. „Dvakrát se jím stal jen kardinál Duka. Jinak nám opakování připadá strašně snadný.“ Komunikují nějak s těmi, které kritizují? Kolik žádostí o omluvu dostaly? A pozvou někoho z nich na živé komponované večery? Poslechněte si celý rozhovor.

Irena Sládečková, Tereza Dočkalová a Brigita Zemen

Pořad Branky, body, ko**ti je výjimečný tím, jak je ostře kritický. V interview s autorkami uslyšíte, zda by měla úspěch i pozitivní videa nebo jestli dobré zprávy prostě netáhnou. Dalším důležitým tématem vedle rovnoprávnosti je třeba pro Terezu Dočkalovou snaha nabourat „kult hubených“, který se objevuje v médiích. Jak je to s „bodypositivity“ v ženských časopisech a proč teď naši pomoc potřebují hlavně muži? Pusťte si pořad Kompot!

Co říkají Tereza, Brigita a Irena na nominace Českých lvů, kde se žen v hlavních kategoriích objevuje pořád velmi málo? Celý díl najdete i jako podcast třeba na wave.cz/podcasty. A kupte si poslední vstupenky na Kompot Song roku 2019 v pražské Venuši ve Švehlovce v sobotu 15. února!

Spustit audio