Brit postavil Stonehenge z ledvinových kamenů a v Brně řádil satanista. To jsou nej zprávy týdne

13. leden 2023

Zuzana Fuksová a Ivana Veselková v aktuálním díle podcastu Mikrovlnky vybírají ten nejchutnější mandličky ze zpravodajské misky. Jako obvykle se Mikrovlnky zaměřily na těžko pochopitelné zprávy jak ze světa, tak z regionů.

Ivanu jako milovnici umění zaujala zpráva o tom, že na model Stonehenge se teď můžete přijet podívat i do londýnské aukční místnosti Sotheby‘s. Je ale opravdu velmi malý – skládá se totiž z ledvinových kamenů. Dílo vytvořil ze svých vlastních ledvinových kamenů Simon Le Boggit.

Zuzanu šokovala informace o tom, že ve Spojených státech prudce vzrostl počet dětí, které omylem snědly sušenky z konopí, a to dokonce o 1 375 procent. Až čtyřicet procent tvoří děti do šesti let. 

Nesměla chybět nějaká ta krimizpráva z Brna. Tam chodil satanista, který ničil památky a divně mluvil. Policejní hlídka se vandala ptala, proč psal na památku slova satan a ďábel. Odpůrce církve následně mumlal zvláštní odpovědi. 

Je mezi satanistickým grafomanem, snězenými sušenkami a ledvinovým artem nějaká tajnosnubná souvislost? Vůbec ne, míní Mikrovlnky. Zahoďte ambice pochopit svět a radši si poslechněte všechny novinky ze známého vesmíru v novém díle Mikrovlnek.

Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.