Britové nepoznají klitoris a muž v Brně skolil břečťan. To jsou nejlepší zprávy minulého týdne

11. červen 2021

Zuzana Fuksová a Ivana Veselková v aktuálním díle podcastu Mikrovlnky vybírají ty nejrůžovější krevety ze zpravodajské paelly.

Ivanu jako milovnici anatomie zaujala zpráva o tom, že podle průzkumu mezi pacienty v nemocničních čekárnách nedokázala polovina Britů identifikovat močovou trubici, 37 % lidí bez ohledu na pohlaví označilo nesprávně klitoris a jen 46 % správně identifikovalo, že ženy mají dole tři „otvory“. Zuzana se musela přiznat, že si donedávna stejně jako milovnice čaje o páté myslela, že má v bombarďácích otvory jen dva. Ooops, řekla si asi Ivana, která jako dcera chirurga ví o ženském těle vše.

Zuzanu šokovala informace až z dalekého Islandu: podle tamních vědců dokážou rozbor krve a analýza proteinů poměrně přesně předpovědět, jak dlouho bude člověk ještě žít. K tomu alespoň došel tým výzkumného ústavu v Reykjavíku, Ivana je ovšem vůči takovým ukvapeným závěrům skeptická. Obě moderátorky se shodly, že některé věci – jako třeba datum vlastního úmrtí – je lepší nevědět.

Nebyly by to Mikrovlnky, kdyby se nepodívaly na zoubek nějaké té krimi kauze z brněnské metropole. Tam opilý muž skolil břečťan a oslavil to vítězným tanečkem. Brzy však byl dopaden strážníky.

Je mezi excentrickým Brňanem, originálním islandským výzkumem a nevzdělaností Britů v oblasti ženských rodidel nějaká tajemná souvislost? Vůbec ne, míní Zuzana s Ivanou, ale to vůbec nevadí. Zahoďte ambice pochopit svět a radši si poslechněte všechny novinky ze známého vesmíru v novém díle Mikrovlnek.

Spustit audio