Brňan hlasitě šířil slovo Boží a vězni si napouští kalhoty opiáty. To jsou zprávy minulého týdne

11. březen 2022

Zuzana Fuksová a Ivana Veselková v aktuálním díle podcastu Mikrovlnky vybírají ty nejpálivější papričky ze zpravodajského keře. Jako obvykle se Mikrovlnky zaměřily na těžko pochopitelné zprávy jak ze světa, tak z regionů.

Zuzanu jako milovnici ekologie a sebemrskačství zaujala informace o tom, že odborníci z Leedsu doporučují šest změn životního stylu nutných k odvrácení klimatické katastrofy. Patří k nim třeba létání maximálně jednou za tři roky nebo nákup tří nových kusů oblečení ročně – to by mohlo omezit nekontrolovatelnou spotřebu, která částečně způsobuje kolaps planety.

Ivanu jakožto fanynku bad boys inspirovala zpráva o tom, že britští vězni mají nový způsob pašování drog. Aktuálně je u nich populární syntetická droga spice, kterou trestanci dostávají od svých spiklenců na oblečení. Další drogy si prý občas vyndají díky procházkám, a to z mrtvých potkanů. Vynalézavé, myslí si Mikrovlnky.

Nemohla chybět nějaká ta kuriozita z Brna: nebývalou pozornost tam na sebe strhl čtyřicetiletý muž, který se hlasitým vykřikováním slova Božího do mikrofonu snažil přimět kolemjdoucí k víře. Naštval ale soudce, kteří na něj poslali strážce pořádku.

Je mezi hlučným křesťanem, vynalézavými vězni a trampotami s klimatickou změnou nějaká tajemná souvislost? Vůbec ne, míní Zuzana s Ivanou, ale to přeci vůbec nevadí. Zahoďte ambice pochopit svět a radši si poslechněte všechny novinky ze známého vesmíru v novém díle Mikrovlnek!

Spustit audio