Brook ve Flámu, v klubech se stále nespí a Jersey club nadále dominuje trendům

2. prosinec 2022

Před přivítáním hosta se STEADY pouští do krátkého výběru své čerstvé selekce. Na úvod zazněl nejnovější single ze stáje Pharrella Williamse a Travise Scotta. Pro mnoho posluchačů může být překvapením, že se vokálně představí pouze Travis Scott, Pharrell se na tomto singlu ukázal pouze jako producent. 

Pro nadšence a fanoušky pana Scotta to je příjemné překvapení kvůli celkové neaktivitě v reakci na předešlé kauzy a skandály spojené s tragickým důsledkem festivalu Astroworld, který Travis Scott z velké části měl na starosti.

Dalším trackem ze STEADYho selekce je momentálně největší rappový hit a to Just Wanna Rock od Lil Uzi Verta. Tento track je specifický svým Jersey Club zvukem, který bezpochyby dominuje trendům druhé poloviny letošního roku.

Další umělec, který si tento zvuk přisvojil je britský rapper Digga D, který mimo jiné do svého tracku Chief Rhys Freestyle zakomponoval i drill, jenž panoval první polovině tohoto roku. Chief Rhys Freestyle odkazuje na legendární track Faneto, který sám odprodukoval a odrappoval Chief Keef. Období, ve kterém Faneto vzniklo, mnoho hudebních nadšenců vnímá jako začátek drillu v Chicagu a celém světě.

Po přivítání hosta se dvojice moderátorů hned vyptává Brooka, proč si vybral zrovna tento pseudonym. Jméno odkazuje na hudebníka pirátské posádky z japonského anime One Piece. Mimo jiné zmiňuje i své alternativní pseudonymy, které však nikdy nepoužil. Brook je mimo jiné známý svými rappovými akcemi –⁠ WRAP, které vznikly jako výplň mezer v české klubové scéně. Na těchto akcích se mohlo představit mnoho nadějných i etablovaných českých jmen, mezi které patří například Hugo Toxxx, Porsche Boy, Labello nebo i samotný Kewu.

9.12. se uskuteční nejen poslední akce tohoto roku v prostorách Hollaru, ale i poslední WRAP na kterém zahraje DJ Double J, Vision of 1994 a samozřejmě i Brook. Pro fanoušky pražských rappových akcí je toto nemilým překvapením. Ale jak se říká, všechno jednou musí skončit, aby něco nového mohlo začít. Brook i přesto bude nadále zářit za DJ pultem na akcích po celé Praze a doufejme i celé republice.

Brook se od ostatních pražských DJs odlišuje svým skvělými blendy, které si mnohdy i sám nahrává a produkuje. V selekci zazněl například drillový remix na Survivor od Destiny’s Child, nebo blend legendárního Gimme Gimme Gimme od skupiny ABBA s trackem Praise The Lord od A$AP Rockyho a Skepty.

Jak vzniklo uskupení No Sleep Club? Jaký názor má Brook na momentálně populární fúzi mezi rappem a taneční hudbou? A přesune se jeho produkce někdy i do vlastní tvorby? To a mnoho více se dozvíte ve speciální epizodě Flámu!

autoři: Kewu , STEADY
Spustit audio