Bubeník, který skládá lepší songy než tvoje kapela. Bude AKA Samuel český Bon Iver?

24. srpen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Samuel Ackah aka AKA Samuel

Hitparáda neobjevených Radia Wave Startér si pozvala k rozhovoru další talent uplynulého ročníku. Tentokrát jde o bubeníka Samuela Ackaha, který se trochu minul povoláním. Odjakživa ho totiž baví skládání melodií. Už ve své první kapele přesedlal od bicích k mikrofonu. Teď vystupuje sólo, jeho songy v sobě mají něco z The Antlers, ale koketuje i s klubovým zvukem.

Pod pseudonymem AKA Samuel skládá písně už čtyři roky, stačil vydat stejnojmenné debutové EP a v současnosti řeší hlavně, jak hrát naživo. Na bicí prý zase nesáhne. Sedne za ně, tak jako v jeho předchozí kapele, Samuelův bratr. Hrát budou jak indie vály připomínající věci z katalogu songwritera Bon Ivera, tak klubovější tracky.

Samuel se svému americkému písničkářskému idolu neblíží jen některými producentskými postupy, ale i uměleckou neukotveností. Jeho elektronické songy i uvolněnější indie rock spojuje jediná věc – Samuelův cit pro rytmus. 

Nejradši by si prý zahrál s kapelou Cold Cold Nights, ale baví ho i Hello Marcel. Nás zase baví, že i když tíhne k melancholickému zvuku, nebojí se dělat si ze sebe trochu legraci. Jeho meditativní hymně o veganské paštice dáváme palec nahoru!

Co plánuje AKA Samuel na podzim? A jak začíná svoje skladby? Poslechněte si Startér s bubeníkem a písničkářem Samuelem Ackahem.

Spustit audio