„Čekal jsem, že budeme slavní jako Rolling Stones,“ říká zpěvák třicetiletých OTK Ondřej Ježek

OTK
OTK

OTK, česká alternativní kapela založená v roce 1988, byla od počátku spřízněná s Tata Bojs, postupem času se ale vydala undergroundovějším směrem. Čtveřice si udržuje svůj kultovní status a oddané fanoušky má po celém světě; Ondřej, dva Honzové a Vít si zahráli ve Finsku i Španělsku. Kde našli název pro svoji novou desku coververzí Druhá šance?

OTK slaví 30 let na české scéně. Frontman Ondřej Ježek si slibnou a dlouhou budoucnost kapely vysnil už v roce 1988. Představoval jsem si, že budeme hrát ještě dýl, že budeme slavní jako Rolling Stones. Tak jsem si nechával plakáty a psal jsem si kroniku kapely. Postupem let mi došlo, že z toho moc nebude, ale že možná vydržíme, protože jsem to bral jako životní závazek, tuhle kapelu. Ostatním členům kapely to dochází pomaleji, ale to je tím, že nejsou v kapele tak dlouho, říká.

Svoje třicátiny oslavili OTK novým albem Druhá šance složeným z coververzí. Název desky vznikl při návštěvě Heřmanova Městce, rodného města babičky klávesisty Honzy Klempíře. „Projížděli jsme naší dodávkou a hledali jsme název nové, výroční desky. Potkali jsme obchod, který prodával použité věci, bazar, frc. Ten se jmenoval právě Druhá šance, vypráví Honza.

„Říkali jsme si, že už jsme udělali spoustu coverů, a že by bylo hezký je dát nějak dohromady. Pak jsme zjistili, že jich je asi jen šest, takže jsme zbytek dotočili citlivým výběrem toho, co máme rádi, přibližuje Ondřej aktuální nahrávku, na které najdeme například předělávky Suchého a Šlitra, Jiřího Bulise, Ještě jsme se nedohodli nebo Tata Bojs.

Plánují OTK další desku? Kam by se na scéně, kterou už dobře znají, zařadili? Poslechněte si živý koncert ve studiu Radia Wave a následný rozhovor.