Českou a slovenskou Vogue povede Andrea Běhounková. Jaká je její vize?

Andrea Běhounková, šéfredaktorka Vogue Czechoslovakia
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Andrea Běhounková, šéfredaktorka Vogue Czechoslovakia

Česko a Slovensko bude mít od letošního roku svůj magazín Vogue. Přípravy české a slovenské edice světově známého časopisu provází velká zvědavost a napětí. Nejnovější zprávou je jméno šéfredaktorky, kterou se stala Andrea Běhounková. Zkušená mediální profesionálka, která posledních osm let vedla českou ELLE. V rozhovoru pro Modeschau přibližuje, jaké má s budoucí českou a slovenskou módní biblí plány.

Redakce ve zrekonstruovaném starém domě v centru Prahy je zatím jen částečně zařízená a náš hovor se odráží od holých stěn. Setkáváme se v elegantní světlé místnosti se stylovým závěsným svítidlem, velkým stolem a krásným výhledem na červené střechy Starého Města. Ve vedlejších místnostech se už naplno pracuje na prvním, zářijovém čísle VOGUE Czechoslovakia, které bude na stáncích na konci srpna.

„Sídlíme tu krátce, od 28. února, kdy bylo oznámeno, že bude VOGUE Czechoslovakia vycházet. Hned poté, co mi viceprezidentka Conde Nast International řekla, že jsem vybraná jako šéfredaktorka, dodala, že bych od této chvíle měla přestat spát, protože mě čeká spousta práce na prvním čísle,“ popisuje Andrea Běhounková.

Česko a Slovensko čeká dekáda Vogue: jaká bude lokální módní bible?

Fabrice Biundo a Michaela Seewald

Na konci srpna začne vycházet český a slovenský časopis Vogue. Podle vydavatelů je právě teď ta nejlepší chvíle pro vstup světové módní bible na místní trh: ekonomikám obou zemí se daří, roste počet investic do luxusního zboží a množství dolarových milionářů v regionu překročilo dvacet pět tisíc. Česko-slovenský Vogue chce vedle střední a starší generace zaujmout i mileniály a přitáhnout je zpět k tištěným časopisům.

Ve své pozici může čerpat z dlouholetých zkušeností v českých médiích. Pravděpodobně všichni jste někdy měli v ruce českou ELLE, kterou od roku 2010 řídila. Nabídka nastoupit do VOGUE přišla podle jejích slov v pravý čas. „Bylo to ve chvíli, kdy jsem se po osmi letech rozhodla v ELLE skončit a rozmýšlela, co dál. Lepší timing jsem si nemohla přát,“ popisuje Andrea Běhounková.

Jako důvod odchodu z ELLE uvádí rutinu a rozdílné představy vydavatelství o podobě časopisu. Na otázku, čím bude VOGUE jiný než například ELLE, má jasnou odpověď: „V Česku i na Slovensku chybí skutečný módní časopis. Ráda bych se věnovala opravdu pouze módě a kosmetice, zároveň by každé vydání mělo být malým uměleckým dílem, mezi časopisem a knihou, chceme spolupracovat s lokálními výtvarnými umělci a designéry.“

Co si VOGUE Czechoslovakia vezme z DNA a historie známého magazínu? Jaký prostor dostane česká móda a umění a jak Andrea Běhounková vnímá situaci na české a slovenské módní scéně, do které nový časopis vstupuje? Poslechněte si v rozhovoru Veroniky Ruppert s Andreou Běhounkovou.