Chcete zaflexit na schůzce? Rozšiřte si slovní zásobu slůvky jako étos, aluze nebo synchronicita

25. květen 2022

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které znamená svět, přivítaly jen samy sebe a navzájem se obohacovaly výrazy, které opepří každou slovní zásobu. Padly tedy top cizí pojmy jako konzistentní, koherentní, étos, rudimentární, ale i česká slovní spojení jako žabomyší válka, bouře ve sklenici vody, lentilky pod kobercem nebo smaženy.

Zastavme se na chvilku u posledního výrazu. Podle Zuzky popisuje dámy, které viděla na vernisáži a byly alternativně oblečené, načež její kamarád zvolal, že jsou to smaženy – ženy, které užívají drogy.

Pak přišla na přetřes kariéra herečky Chloë Sevigny, která je podle Zuzany koherentní a konzistentní, takže lze použít hned dvě cizí slůvka. Ivana pak poznamenala, že kolega z rádia Aleš rád používá termín aluze, kterým se hned dostanete do vyšší ligy mluveného slova. A došlo i na rozbor textů Rytmuse, zvláště jeho písně Zlatokopky, která je ošperkovaná výrazy jako omudrovaná prostitutka nebo fajčit cicinu.

Podpořte Buchty v anketě Podcast roku! Hlasujte pro ně do 5. června v kategorii Veřejnoprávní podcast na webu podcastroku.cz.

@croradiowave Posloucháte Buchty? Hlasujte pro ně v anketě Podcast roku v kategorii Veřejnoprávní podcast! Děkujeme ❤️ #buchty #podcastroku #ivana #zuzana #merch #hlava #rumba #wave #wavecz #czech #foryou #fyp #protebe ♬ Rumba - AllMusicGallery

Chcete si zkrášlit svoji slovní výbavu ozdobnými výrazy a dozvědět se, co znamená slovní spojení vypít dědka? Pusťte si do uší a hlavně do duše Buchty a třeba přijdete na to, že slova nejsou jen kapky deště.

Spustit audio