Co člověk, to kreativec. Pokoutnímu tvoření podléháme všichni, dokonce i Rambo s Vašutem

8. duben 2020

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, vzhledem k nouzovému stavu uvítaly jen samy sebe, a to ještě na dálku. Nerozebíraly ale nic menšího než kreativitu neboli tvořivost.

Moderátorky se od tématu odchýlily hned na začátku, když začaly rozebírat svoji někdejší frustrující práci kreativců v PR agenturách. Zuzana, známá svou leností, si stěžovala, že se z práce vracela až k večeru, a tak radši dala výpověď. Ivana ji ovšem podezírala, že jí výpověď spíš byla dána, a taky vzpomínala na smutnou dobu, kdy musela podlézat klientům.

Pak už se ale řeč alespoň na chvíli stočila k jádru pudla – kreativitě. Zuzana kreativitu nesnáší, protože je podle ní tento termín nadužívaný. Ivana si v něm naopak libuje, i když se domácí tvořivosti nevěnuje. Dokonce si koupila jednu knihu o tomto tématu, kterou ale nikdy neotevřela.

Obě ženy pomluvily Richarda Krajča a spekulovaly o tom, kde všude má zpěvák Peter Nagy trvalou. Ivana pak představila vědeckou teorii, podle které tvořivost nesouvisí s inteligencí. Zuzana se pak vyznala z lásky nejen k Sylvesteru Stallonovi, ale i k jeho výtvarné tvorbě.

Chcete si vzpomenout na to, jak jste vyráběli domácí levandulové mýdlo, které vypadalo otřesně? Pusťte si aktuální díl Buchet a zjistíte, že tvořeníčku se čas od času věnuje každý.

Spustit audio