Cringe, zběsilost i levitační hudba. Co přinesla poslední várka soutěžních novinek Startéru 2025/2026?
Hitparáda neobjevených už brzy odtajní letošní tabulku Top 20 nejhlasovanějších tracků. Z nich pětičlenná porota ve složení Lukáš Vydra, Katarzia, Mat213, Martin Šolc a Filip Černý vybere tři finalisty. Všichni potom vystoupí na závěrečném Startér Showcasu, který proběhne 13. dubna v pražském klubu Bike Jesus. O vaši přízeň se utkají živě, ale také online v rámci sbírání hlasů. Vítěze totiž vybíráte vy!
Paralyzující stud při snaze vytvořit cokoliv vlastního dříve zažívala hudebnice a profesionální trhačka zubů Tereza Honková alias Panda Gloria. Prolomila ho až spolupráce s producentem Matějem Šímou (Taťko Maťko z HIHIHAHAHOLKY). „Byl tak hodný, že souhlasil s tím, že mi hudbu bude produkovat, ke konci minulého roku vyšlo první EP, letos je v plánu pár singlů a dál budeme pracovat na albu,“ píše Panda Gloria v e-mailu, který doprovází její nový singl Cringe.
Třinecká indie kytarovka QAI je ve Startéru už podruhé, aktuální singl Won’t Let Her zní o něco dospěleji než skladba Chill, s níž soutěžili předloni. „Při poslechu mám pocit, že levituju,“ zaznělo ve studiu v reakci na krásně odlehčené a vzdušné vokály. Nálada raných Coldplay moderátorům sedla do noty. A to je z letošních soutěžních tracků všechno!
Poslechněte si celý díl Startéru. Vaše tracky stále přijímáme na starter@rozhlas.cz, ale schováme si je až na další ročník, který spustíme opět na podzim. Hlasovat pro své favority a favoritky můžete každých 24 hodin na wave.cz/starter.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Více z pořadu
Mohlo by vás zajímat
E-shop Českého rozhlasu
Přijměte pozvání na úsměvný doušek moudré člověčiny.
František Novotný, moderátor

Setkání s Karlem Čapkem
Literární fikce, pokus přiblížit literární nadsázkou spisovatele, filozofa, ale hlavně člověka Karla Čapka trochu jinou formou.