Další speciál je tu! Rapová legenda mnoha jmen Kool Keith a jeho vesmírná diskografie

Kdo je to ve skutečnosti ten Kool Keith, nám přišli povyprávět Tao Quit a Saur 9000. Jak velkou inspirací byl pro rapový svět a co má společného se SuperCrooo?

V dalším speciálu jsme se vydali za jednou z významných postav světa rapu, kterou není nikdo jiný než rodák z Bronxu Kool Keith. Ten svým osobitým přístupem a mezigalaktickým projevem inspiroval nejednoho interpreta. Ovšem vliv jeho tvorby lze vysledovat i v našich končinách, a to převážně skrze nekompromisní duo Supercrooo (Hugo Toxxx & James Cole).

Kool Keith je bláznivou personou mnoha jmen: počet jeho přezdívek a pseudonymů se blíží ke slušnému číslu padesát a navzdory tomu, že jeho kariéra je dlouhá a naditá, pořád porcuje rap jako kuřecí steak. Zvuk a inovace, které přinesl na scénu, jsme tudíž důkladně probrali s našimi Kool Keith odborníky: Tao Quitem a Saurem 9000.

Co přinesl Kool Keith do světa rapu? Co má společného s Prodigy? A s jakým českým interpretem navařil rapovou kulajdu? To vše a ještě víc ve Scéně s Opakem Dissu.

Spustit audio