Daniel Řehák

Externí moderátor

Na Radiu Wave moderuji pořad Čelisti a Takshow Radia Wave.

Jsem ročník:
82 

Před žvaněním na Radiu Wave jsem toho stihnul docela dost. Jako filmový publicista jsem vystřídal řadu tištěných médií, byl šéfredaktorem kulturního týdeníku Houser, ještě dřív, než šlo naplánovat svůj kultutrní život z telefonu. Coby recenzent a redaktor kulturních rubrik jsem přispíval do Deníku, A2, Cinepuru, kdysi dávno také do Pevnosti, deníku Metra, editoval jsem Report a tak dál a podobně. 

V současné době pracuji jako grafický designér a animátor. Dělám pohyblivé obrázky, znělky, tabulky, inejktáže, identy, stíračky, infografiky, proma, spoty, shorty a prostě legrační barevná videa jak pro televizi, tak pro web.
Skoro celý život jsem děsně řešil hudbu, poslouchal kde co, o leccčem se kriticky vyjadřoval, ledacos nepokrytě miloval. A najednou to nějak odešlo... ale ono to zas přijde. 

Mezi mé srdeční filmy patří třeba Coenovic Big Lebowski a Serious Man, Naše malá sestra Hirokazu Koreedy, série Star Wars, rumunská Zkouška dospělosti, pixarovky i celoživotní dílo mistra anime Hajao Mijazakiho a desítky dalších snímků na nejvyšší i nejnižší umělecké úrovni... 

Častěji než knihy čítám komiksy v pokleslé i vrcholné formě, počínaje souborným dílem Chrise Warea, Daniela Clowese, Davida B nebo Craiga Thompsona až po moorovky i nekonečné a věčně se opakující batmanovské seriály. 

Můj nejoblíbenější superhrdina je Jimmy Corrigan... a kdesi hluboko v srdci se mi v dětství uhnízdil Spider-Man. 

Má nejoblíbenější forma trávení skutečně volného času je bezbřehé opulentní nudění se. 

K jídlu a pití si nejraději dopřávám pivo a bujajá.

Všechny články

Stránky