Dětství je jako upoutávka na peklo, co teprve přijde

Ivana Veselková a Zuzana Fuksová
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Ivana Veselková a Zuzana Fuksová

Ivana Veselková a Zuzana Fuksová, moderátorky povrchního pořadu o všem a o ničem aka Buchet, tentokrát rozebraly téma dětství. To je často mytizováno jako bezstarostné období. Ivana se Zuzanou jsou ale naopak živým důkazem, že být mrňous může být jedno vleklé traumíčko.

Ivana Veselková vidí své dětství černě a pamatuje si jen samé hrůzy: jak si přála místo školní brašny moderní batoh na jedno rameno, a po vánočním rozbalování opět byla plná frustrace, nebo jak dětem s poruchami zraku záviděla brýle. Zuzana Fuksová naopak na dětská léta vzpomíná se sentimentem, i když k tomu nemá důvod. Bez kontextu vypráví, jak chodila krmit muflony a ve školce jí imponoval chlapeček, který si spálil ruce o horkou bramboru. Zuzana se také snažila z vědomí vytáhnout první vzpomínku – nebyl jí příchod na svět, ale pokakání do trenek kdesi na chatě.

Všichni to známe: známí na dětství vzpomínají jako na ráj na zemi, kdy nic nemuseli a mamka jim nachystala jako bonus oblečení na druhý den. Vy si ale pamatujete spíše, jak vás ve školce chtěl spolužák ubít holýma rukama.

Pusťte si aktuální díl pořadu o všem a o ničem a připomeňte si, že vaše dětství nebyla procházka růžovým hájem, ale spíš trnitým údolím.