Diagnóza F: Když se chceme změnit

9. leden 2014

Začátek roku je obdobím, kdy se (často) snažíme začít nějak jinak a lépe. Možná vycházíme z předsilvestrovské bilance, možná už si delší dobu uvědomujeme, co nás z našich vlastností či zlozvyků limituje, co nám nějak překáží.

Po načtení pár tomuto tématu věnovaných populárně-psychologických článků by mohl člověk nabýt dojmu, že všechno je možné a můžeme se změnit tak, jak chceme. Ovšem nepodléhejme falešným nadějím – u sebe můžeme změnit mnohé, ale někdy nás prostředí, ve kterém žijeme, limituje natolik, že změna se v reálu nakonec vůbec neuskuteční.

Hostem Diagnózy F na téma osobní změny byl psycholog Mgr. Dalibor Špok, Ph.D. A i když psychologové moc často neradí (a jsou spíše vašimi průvodci na cestě za poznáním sebe), jedna rada v rozhovoru přece jen zazněla (i když spíše v podobě návodné otázky) – co můžete pro svou změnu udělat právě teď?

Inspirujte se na své cestě ke změně v rozhovoru s Daliborem Špokem.

Odkaz:
Mgr. Dalibor Špok, Ph.D.

autor: Adéla Paulík Lichková
Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.