Diagnóza F: Kurz duševní rovnováhy

Kniha (Ilustrační foto)

Hledat duševní rovnováhu v dnešním uspěchaném světě není snadné, ovšem ani nemožné. Pomoci nám v tom může interaktivní kniha psycholožky Michaely Peterkové.

Diagnóza F se letos dočkala hned několika změn. Nově se vysílá už po 18. hodině, je o něco kratší (čti: koncentrovanější) a připravuje mj. i nové tematické cykly. Tím prvním je cyklus KNIHA. V rámci rozhovorů vám představíme zajímavé knižní novinky z oblasti populární i odborné psychologie a oborů příbuzných. Jako první jsme si vzali na paškál knihu Kurz duševní rovnováhy.

Kurz duševní rovnováhy je útlá kniha určená zejména lidem, kteří chtějí nějak zlepšit svůj život. Už si toho možná spoustu načetli, vědí, že by měli zvolnit či přidat v práci, vědí, že jsou ve velkém stresu, vědí, že se z některých věcí necítí dobře a měli by víc odpočívat, ovšem nedaří se jim to realizovat. Pokud budete v knize hledat další hloubkový rozbor toho, jak lidská mysl a tělo reagují na stres, jak to funguje v mozku aj., budete zklamáni. Teorie je tam minimum. Na druhou stranu ale kniha nabízí jednoduché, konkrétní kroky, které když provedete, mohli byste se cítit líp.

Autorka knihy vycházela z principů a technik kognitivně-behaviorální terapie a zkušeností z vlastní praxe.