Divokou kartu dostali indiepopoví Silver Springs. Udolali nás cukrovým EP Limbo

Porotci Startéru, Jonáš Zbořil, Marie Kieslowski, Pavel Uretšlégr a Jakub Johánek rozdávají Divokou kartu Startéru!
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Porotci Startéru, Jonáš Zbořil, Marie Kieslowski, Pavel Uretšlégr a Jakub Johánek rozdávají Divokou kartu Startéru!

Divokou kartu udělujeme kapelám a projektům, o kterých si myslíme, že by měly obsadit line-upy festivalů, programy náplavek nebo klubů, prostě nemělo by se na ně zapomenout. Někdy se o kandidáty s porotou přeme, tentokrát to bylo jednohlasné. Věděli jsme, že nedat Silver Springs štempl by byl hřích.

Čtyřka kolem zpěváka Nika Jalauzidise nás potěšila na začátku ledna, kdy vypustila první singl Shelter Love. Na letošní Startér šlo o celkem bezprecedentní hitovku z kategorie indie. Silver Springs zatím moc nevybočují z cesty svých vzorů (The Killers, Mumford & Sons), ale domácí produkci zastoupenou ve Startéru převyšují minimálně o třídu, což si můžete ověřit na aktuálně vydaném EP Limbo. „Taková kapela, že bych hned zašel na koncert. Cením velké, pěkné refrény,“ psal nám na adresu Silver Springs porotce Ondra Mikula.

Matwe Kaščák z festivalu Pohoda byl trochu přísnější. Na něj jsou Silver Springs příliš milí. „Prosím kluky, aby po Divoké kartě nezaspali a aby se nebáli do svojí hudby přetavit víc nahněvanosti. A aby se možná víc sami sebe ptali, co chtějí svou hudbou vlastně říct.“

S tou milostí má Matwe docela pravdu. Pořád vzpomínáme na Nikův sóloprojekt NGIA, který jsme si ve Startéru pouštěli na konci loňské sezóny. Nakažlivé popovky uměl psát už tenkrát, ale protože je nahrával sám v pokojíku, chyběly jim vypiplané aranže a zněly syrověji. Kdyby občas Silver Springs zapomněli na letní Malibu Beach a zkusili trochu zaexperimentovat, vůbec by nám to nevadilo. Už teď ale patří mezi to nejlepší, co jsme v posledních měsících slyšeli. Těšíme se, až se potkáme naživo. Na Besedě? Na Pohodě? Na United Islands?

Novinku jsme tentokrát nasadili pouze jednu, vzhledem k remíze na předposledním místě mezi Gambini a Madhouse Express. Šanci dostali rappeři DBKL.

Posílejte vlastní tracky a objevte se v letních programech našich festivalů nebo si zahrajte ve studiu Radia Wave. Čekáme vás na adrese starter@rozhlas.cz.