O pořadu DokuVlna

Radio Wave ve vysílání poprvé představuje formát autorských rozhlasových dokumentů. Čeští tvůrci se v cyklu DokuVlna věnují situacím a problémům blízkým mladému publiku.

Každý měsíc se můžete těšit na aktuální témata zpracovaná z netradičních úhlů pohledu. Autoři a autorky s vámi pod vedením gramaturgyně Brit Jensen prozkoumají závažné problémy současné společnosti i lidské psychologie a podělí se o unikátní zkušenosti zajímavých osobností z Česka i zahraničí. 

Jedinečné příběhy z cyklu DokuVlna vám umožní zapojit představivost a nahlédnout okolní svět z nové perspektivy. 

Cyklus autorských dokumentů DokuVlna si můžete poslechnout ve vysílání nebo je odebírat i jako podcast na wave.cz/podcasty. Tak nepřijdete ani o jeden dokument a můžete si je nerušeně poslechnout kdykoliv a kdekoliv. 

Historie pořadu: DokuVlna vysílá od února 2017 

Všechny rozhlasové dokumenty z pořadu najdete zde.

Další pořady

 • Makám z domu

  Spasí home office naše životy? Pandemie koronaviru na jaře poslala obří množství lidí na home office. Co se dlouho jevilo jako vize budoucnosti, se rychle stalo realitou.

 • Brambora s vejcem

  Lehce chaotická rubrika Ivany Veselkové a Aleše Stuchlého. Živé telefonáty celebritám všech kategorií - těch provařených, ale i těch, které neznáte, nebo vás nezajímají.

 • Velký čísla

  Vydejte se na vrcholy žebříčků s Radiem Wave. Čerstvý hudební pořad, ve kterém se počítadla světových i tuzemských hitparád nepřestávají točit.

 • Čelisti

  60 minut dravého filmového lovu: horké novinky z filmového oceánu, hlavní filmová událost týdne i drobný plankton aktuálních filmových událostí.