Domácí něco něco vydali třetí studiové album. Skladby zazněly během nové Radio Wave Studio Session

13. říjen 2023

Domácí kapela něco něco vydala letos v září třetí studiovou desku s příhodným názvem Třetí. Za projektem stojí hudebnice a zpěvačka Alžběta Trusinová a producent a multiinstrumentalista Tomáš Tkáč. Živou session v našem proskleném studiu odehrála dvojice po boku hostujícího bubeníka Václava Švestky. Nové album opět vydal domácí label Divnosti a po úspěšné crowdfundingové kampani vychází fyzicky na CD i vinylu.

něco něco před studiem Radia Wave

„Sám sobě je člověk producentem docela těžko. A zjišťuju to čím dál tím víc. I když má člověk nějakou znalost, tak tam chybí odstup. Jiní lidé si mě najímají právě kvůli tomu odstupu a komentáři na věc. U vlastní hudby je to náročné,” vysvětluje Tomáš Tkáč. Nabízí se tak myšlenka o spolupráci z vnějšku. „Já furt hledám. Jsem často nespokojený, a to se o mě tady ví. Už si to dovedu představit, ale stále mám pocit, že jsem nenarazil na správného člověka,” dodává hudebník.

Na křest nové desky Třetí se můžete vypravit již ve čtvrtek 19. října do pražského podniku Kasárna Karlín. „Jako předkapela nám zahraje hudebnice a zpěvačka Palma, která se nově obklopila kapelou. Myslím, že to bude její koncertní premiéra v této podobě,” zve na pražský křest Alžběta.

Je užitečné navštěvovat lekce zpěvu? A proč má nová deska Třetí jinou vizuální podobu než dvě předchozí? Poslechněte si celou Radio Wave Studio Session s kapelou něco něco.

Související

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.