DVA: Občas mě láká promluvit naší řečí třeba na úřadě

03075776.jpeg
03075776.jpeg
Řekl na úvod rozhovoru Honza Kratochvíl z královéhradecké formace DVA. Do studia odpoledního On Airu přišel spolu s manželkou a druhou polovičkou kapely Bárou představit a zahrát z nového alba, které je nazvané podle amerického města Nipomo.

„My jsme ho ani nenavštívili, jeli jsme kolem cedule a hrozně se nám líbilo to slovo,“ rozkrývá genezi názvu desky Bára a souhlasí, že album Nipomo je vlastně takový atmosférický deník jejich nedávné cesty po Spojených státech. Z té si dvojice přivezla zážitky, které pak na chalupě promítli spolu se zvuky domova na novou desku. Tu pokřtí 27. března v Pardubicích a pak budou koncerty pokračovat napříč Českou i Slovenskou republikou. Krom alba ale stíhají taky chystat zvuk k nové počítačové hře, což jim, jak už se v minulosti výrazně ukázalo u Botaniculy, hodně svědčí.

Ochutnat zaoceánskou dálku umožnili DVA přímo ve studiu, když zahráli dva songy z nového alba, které je momentálně v hledáčku RW v rubrice Deska týdne. Samozřejmě jsme si nenechali ujít příležitost a natočili je přímo při činu. Koukněte a poslechněte, nakolik si vlastní řeč žádá speciální artikulaci.