Dvojice v Brně myla maso v kašně a Rakousko zapomnělo v rozpočtu na nulu. Dejte si top zprávy týdne

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Mikrovlnky - maso

Zuzana Fuksová a Ivana Veselková v aktuálním díle podcastu Mikrovlnky vybírají ty nejmacatější borůvky ze zpravodajské mýtiny.

Jako obvykle moderátorky zaujala hned celá řada kauz jak ze světa, tak z regionů. Ivanu jako studentku mezinárodních vztahů a kosmopolitní osobu udivila zpráva o tom, že Rakousko málem zbankrotovalo. Vláda totiž zapomněla v rozpočtu napsat správný počet nul. Před hlasováním o rozpočtu si jeden z opozičních poslanců všiml, že čísla jsou v návrhu špatně napsaná. Chybělo v nich totiž vysvětlení, že se jedná o miliardy eur, a nikoliv jen o statisíce. Koalice následně za upozornění na chybu opozičnímu poslanci poděkovala. To uklidnilo Ivanu, která má ráda pořádek v penězích i v životě.

Zuzanu klasicky zaujala zpráva o home officu, kterému holduje už přes deset let, nikoliv jen od doby pandemie. Dozvěděla se, že firma Google svým zaměstnancům během nuceného uzavření se doma přispívá na zkrášlení bytečku. Zuzana by si za tento příspěvek koupila pravděpodobně perský koberec, ale není nikde zaměstnaná, tak má smolíka.

Obyvatele Brna pobouřila zpráva o tom, že dvojice v Brně omývala maso v kašně. Přistihnutá žena a muž byli policií lapeni u toho, jak si syrové maso připravují k opékání na chatě. Strážníci požádali o příjezd pracovníka Veřejné zeleně města Brna, aby vyhodnotil, jestli návštěvníkům parku nehrozí zdravotní riziko, což se naštěstí nepotvrdilo. Dvojici potom vyzvali, aby s oplachováním masa přestala.

Je mezi dvojicí umývající maso v kašně, zbabraným rozpočtem a penízky na kytky do home officu nějaká tajemná souvislost? Asi ne, ale to nevadí. Zahoďte ambice pochopit svět a radši si poslechněte všechny novinky ze známého vesmíru v novém díle Mikrovlnek.