Echo Live: Family of the Year z New Pop Festivalu

4. prosinec 2014

Šestičlenná americká skupina Family of the Year, jejíž vystoupení z německého New Pop Festivalu vám v pořadu Echo Live nabídneme v sobotu, navazuje na tvorbu třeba takových Fleet Foxes a otevřeně čerpá z prosluněného odkazu konce 60. let. Jejich debutové EP vyšlo v roce 2009 a už tehdy o nich začali publicisté psát jako o „feel good“ skupině, která se zvukově blíží třeba pozdním The Beatles.

Základním poznávacím znamením skupiny je plný zvuk, kvůli kterému se ani nechce věřit, že členů skupiny je „jenom“ šest. Family of the Year vydali svoji druhou desku Loma Vista před dvěma lety, a momentálně tedy nemají úplně nejčerstvější materiál, na New Pop Festivalu tak ale mohli zahrát průřez celou svou kariérou, který zahrnuje i materiál z pět let staré debutové desky Songbook.

Vystoupení indiefolkových Family of the Year z New Pop Festivalu natočila pro potřeby EBU a pro Radio Wave německá stanice SWR3.

autor: Jiří Špičák
Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.