Echo Live s Amorphous Androgynous

20. listopad 2014

V sobotu se vrátíme k pořadu Solid Steel Radio Show a nabídneme vám hodinový elektronický set, který připravila dvojice Amorphous Androgynous – ta je ve světě elektronické hudby známá hlavně pod jménem The Future Sound of London.

Dvojice The Future Sound of London, kterou tvoří producenti Garry Cobain a Brian Dougans, se na britské elektronické scéně pohybuje už od konce 80. let, patří tedy k základním stavebním kamenům celého žánru. Bez jejich experimentů, pomocí kterých se neustále snažili posouvat hranice, by současná elektronika vypadala výrazně jinak: stačí vzpomenout na legendární hit Papua New Guinea nebo epické dvojalbum Lifeforms z roku 1994, které pomáhalo definovat podobu současného ambientu a dodnes zní naprosto magicky.

Dvojice sice stále funguje pod jménem The Future Sound of London, často se ale skrývá i za názvem Amorphous Androgynous – právě tímhle pseudonymem je podepsaný hodinový mix, který Cobain s Dougansem umíchali pro kultovní pořad Solid Steel Radio Show. Ten vznikl už v době, kdy se duo teprve probouzelo k činnosti, a spojení tohoto pořadu se slavnou kapelou je tedy víc než logické.

Solid Steel Radio Show připravil pro Evropskou vysílací unii, a tedy i pro Radio Wave Eurosonic.

autor: Jiří Špičák
Spustit audio