Empatičtí havrani a ctižádostivé opice. Výběr zpráv týdne naznačí, že lidi už nikoho nezajímají

23. květen 2019
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Grumpy Mikrovlnky

Ivana Veselková a Zuzana Fuksová v druhém dílu podcastu Mikrovlnky komentují to nejpodivuhodnější ze zpravodajského dvorečku. Tenhle týden je oslnily aktuality ze zvířecí říše. Zemřela kočka s naštvaným výrazem, kterou stejně jako Zuzanu sužovala infekce močových cest. Ctižádostivé matky šimpanzů se snaží svým synům dopomoci k souloži, a to zákeřnou likvidací konkurence – to by se hodilo i spoustě paniců na diskotéce ve Vyškově.

Uplynulý týden ale nebyl nabitý jen zvířecími kauzami. Britští demonstranti začali používat proti politikům místo tradičních vajec mléčné shaky, což ale Zuzana považuje za ekologickou katastrofu, protože vejce nezanechala na rozdíl od kelímků tolik odpadu. Ivana vše obloukem vrací k Brnu, kterým je zdá se posedlá. Zjistila totiž, že Zuzčino bydliště poskytlo finanční podporu na rozvoj disciplíny jménem králičí hop. Zdá se, že lidstvo pomalu vymírá a influencery se stávají dravci, hlodavci a jiná havěť.

Nahradí nás už konečně zvířata? A zvítězí v Anglii pravda a láska díky hromadám mléčných koktejlů? Pusťte si celý nejnovější díl Mikrovlnek a užijte si nečekané zpravodajské souvislosti v podání Zuzky a Ivany.

Ivana Veselková a Zuzana Fuksová jsou moderátorky jednoho z nejposlouchanějších pořadů Radia Wave Buchty. Mikrovlnky přináší to nejzajímavější z krátkých zpráv Wave News z webu wave.cz. Svébytný humor Ivany Veselkové a břitké glosy Zuzany Fuksové poslouchejte každý pátek v 10:20 na Radiu Wave nebo z podcastu kdykoli a kdekoli, a dokonce i offline!

Spustit audio