Ewa Farna upozornila, že i Češky se mohou bát polských nemocnic

21. březen 2023

Zpěvačka česko-polského původu Ewa Farna se v rozhovoru s ČT24 rozhovořila o polské politice. Zdůraznila význam svobodných soudů a zkritizovala protipotratový zákon, který v Polsku platí od roku 2020. Jak zpěvačku zákon ovlivnil, byť má jen české občanství? Je dobře, že se k situaci v Polsku vyjadřuje? Pusťte si novou epizodu podcastu Kompot.

„Když jsem byla podruhé těhotná, jezdila jsem pracovně do Polska. Vzpomínám si, že jednou, už v pokročilém stádiu, jsem poprosila bratra, aby mě tam odvezl a říkala jsem mu, že kdyby se nedejbože něco dělo, ať mě posadí do auta a fičí do Česka, abych neskončila v polské nemocnici,“ řekla zpěvačka Ewa Farna v rozhovoru Interview 24 pro Českou televizi.

„Vůbec jsem se tam necítila bezpečně. Je mi strašně líto, že podobný pocit nejistoty místní holky a ženy musí prožívat,” vysvětlovala třicetiletá Farna novinářce Janě Peroutkové. Televize ČT24 rozhovor odvysílala pár dnů poté, co byla aktivistika Justyna Wydrzinska v Polsku odsouzená za poskytnutí potratové pilulky.  

V podcastu Kompot dále uslyšíte recenzi na nový filmový hit Cocaine Bear nebo recenzi Šimona Holého na Real Housewives of Beverly Hills, které viděl o víkendu poprvé. Je mu sympatická Lisa Vanderpump? Zjistíte také vše, co potřebujete o hashtagu Scandoval, který nyní trenduje na sociálních sítích a taky o tom, že Diplo je sexuálně fluidní a už se za to nestydí. Dejte si Kompot a sledujte nás na Instagramu!

Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.