Fantomové kolonády ve stínu Dalibora Jandy aneb Filmový hurikán z Varů

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Z filmu Všechno bude

Letos si pro nás osud v Karlových Varech připravil těžké zkoušky. Kousek od mobilního karavanu Českého rozhlasu vyrostla stage, na které se mimo jiné objevili nestorové českých diskoték Verona a guru mužného chrapláku Dalibor Janda. Není to hoax. Sám Mistr projel kolem čtyřčlenného výsadku Čelistí hned po vysílání ve své limuzíně. A měl (nejen) samolepky lásky po kapsách…

Za neustálého dunění mohutných reprobeden tak kvartet moderátorů bojoval s hurikánem festivalových filmů. Stabilní duo Aleš a Vít posílili zdatní žrouti artu Antonín Tesař z časopisu Cinepur a redaktor Hospodářských novin Tomáš Stejskal. Cestu festivalovou kolonádou zahajuje nálož zklamání z hlavní soutěže, jejíž pozitivní deviací nakonec byl především snímek „Je mi jedno, že se zapíšeme do dějin jako barbaři“ Radu Judeho.

Tuzemští zástupci spíše zklamali, což platí pro plochou road movie Všechno bude Olma Omerzu i agresivní trenažér domácí krutosti Domestik debutujícího Adama Sedláka. Vrcholy festivalu tak muselo obstarat zahraničí. Mezi jinými třeba americká filmařka Debra Granik a její zádumčivá road movie Beze stopy, zběsilý Nicholas Cage v hypnotickém hororu Mandy nebo trollí duo Tina a Vore v novátorském švédském thrilleru.

Festivalových tipů jsme pro vás v sílícím hluku nasbírali víc, tak taste pítka a poslouchejte dunění Čelistí. Jste náš benzín!