O pořadu Finančák

Finančák je magazín o všem, co se týká peněz. S lidmi na ulici i odborníky mluvíme o tom, jak ušetřit, naspořit, vydělat nebo do čeho investovat. Zveme si hosty, kteří rozumí financím, a ptáme se jich na konkrétní rady. Pravidelně vyrážíme do ulic a zjišťujeme, jaké mají lidé finanční návyky a jestli mají svoje peníze pod kontrolou. Rozebíráme nejen aktuální témata, ale i nadčasové otázky spojené se správou peněz, dárcovstvím, investicemi, dluhy nebo dědictvím.

Bavíme se o tom, jak vyjít s měsíčním příjmem z první práce nebo brigády. Kolik si ukládat, abychom si uspořili na životní sen? Jak, kde a za kolik bydlet? Co všechno potřebujeme vědět o smlouvách, daních, úvěrech i splácení dluhů? Jaká jsou rizika platebních transakcí? Lákají vás kryptoměny? Probereme, jak na ně. Magazín Finančák je pro všechny lidi, které zajímá svět peněz.

Pořad připravují Iva Hadj Moussa a Richard Vrdlovec.

Čas vysílání:
každý čtvrtek po 13. hodině

Historie pořadu:
Finančák vysíláme od března 2022.

Všechny díly pořadu najdete zde, v aplikaci mujRozhlas, na wave.cz/podcasty a v dalších podcastových aplikacích.

 

O autorech:

Iva Hadj Moussa se živí jako reklamní textařka, píše knížky i scénáře a občas se snaží kreslit vtipy. Miluje psy, vodu, slunce i déšť, severské detektivky i severský black metal. Narodila se v jižních Čechách, bydlí v Praze, ale její srdce patří Brnu.

Richard Vrdlovec je investiční ředitel Zajišťovacího fondu a majitel studia Yoga Karlín. Nedokáže žít bez přírody, inspirativních myšlenek a umění. Je závislý na Fintwitu.

Další pořady

 • Velký čísla

  Vydejte se na vrcholy žebříčků s Radiem Wave. Čerstvý hudební pořad, ve kterém se počítadla světových i tuzemských hitparád nepřestávají točit.

 • Casablanca

  Casablanca je magazín o cestování, exotice, poznávání, outdoorových sportech a dobrodružství.

 • Moje terapie

  Moje terapie je podcastový seriál, v němž si štafetu předávají vypravěčské dvojice tvořené terapeuty a jejich klienty.

 • Quest

  Quest si dal za cíl provést vás světem počítačových her tou nejhravější formou.