Flákat se jako o život. Už i lenošit se dneska musí cílevědomě

25. listopad 2020

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, uvítaly po dlouhé době hosta z masa a kostí – levicového intelektuála a milovníka zevlingu Pavla Šplíchala. Ten se jal rozebrat téma lenivosti a flákání.

Pavel se hned na začátku odboural tím, když sdělil, že už vlastně flákání vůbec neuznává, protože doby, kdy se díval celé dny na Simpsony a Sanitku, jsou už dávno pryč. Nyní ho baví celé dny psát články o krizi kapitalismu a na lelkování není čas. Zuzana poté začala nenápadně dávat najevo, že cestovala po Asii, aniž by to jakkoli souviselo s tématem. Pak už řeč směřovala úplně jiným směrem – na přetřes přišla sériová monogamie, grafická úprava Bible, izraelské seriály, nová citlivost, aktivity rozhlasové vrátné i feminismus.

Nakonec se přece jen svedla řeč na lenošení: Pavel si posteskl, že nyní už je i lenošení cílevědomé – člověk se u něj musí zachumlat do drahé deky ve srubu na hypotéku a nafotit se. Za jediné lenošení hodné toho názvu považuje opravdové zahnívání, neestetické jedení taveného sýra a neambiciózní povalování na svobodárně.

Pak se ještě Zuzana s Pavlem Ivaně vysmály za to, že tavený sýr sice jí, ale z dietních důvodů, což se nepočítá. A bylo vymalováno.

Chcete si oddechnout, že to nejste jenom vy, kdo se fláká jako o život? Pusťte si do duše a uší aktuální díl Buchet a zjistíte, že nejste jedinými bytostmi na Zemi, které proležely důlek v gauči.

Spustit audio