Formule 1 ve školách a v Universu

20. duben 2015
02038308.jpeg

Akademická šedesátiminutovka Radia Wave se tentokrát věnovala velmi netradiční soutěži. Zaujme vás, především pokud jste fanoušky motosportu, respektive Formule 1. Povídání se točilo kolem projektu Formule 1 ve školách a hostem ve studiu Radia Wave byl vedle koordinátorky projektu Ilony Talašové také český automobilový závodník Jan Charouz.

Byli jste natěšení na nový ročník světového šampionátu Formule 1? A už vás trochu nudí, že šest z posledních sedmi závodů vyhrál Sebastian Vettel? Možná právě vás by zaujal projekt Formule 1 ve školách, ve kterém okusíte lákavé prostředí světa F1 doslova na vlastní kůži.
Formule 1 ve školách je projekt pro mladé talentované studenty, kde cílem je sestavit tým F1, zkonstruovat monopost formule a nakonec samozřejmě vyhrát závody a dostat se třeba na mezinárodní finále, které se letos odehraje v Malajsii. Více o projektu v záznamu rozhovoru s jeho koordinátorkou Ilonou Talašovou.

Jan Charouz je teprve třetím Čechem, který kdy usednul do kokpitu monopostu Formule 1. Už druhý rok jezdí jako testovací jezdec týmu Lotus Renault GP, a jak Honza říká, i do tohoto bodu byla cesta těžká a složitá a vynaložené úsilí se nakonec vůbec nemusí vyplatit. Patron soutěže Formule 1 ve školách Jan Charouz byl také hostem pátečního Universa a řeč samozřejmě nemohla být o ničem jiném než o jeho kariéře směřující k šampionátu F1.

Autor:Pavel Cyprich

Další články autora

 • Dizzee Rascal z festivalu Pukkelpop 2009

  Z Dizzeeho už je dávno hvězda první velikosti. Ačkoli máme k jeho posledním nahrávkám výhrady, naživo je tenhle rapper stále přinejmenším zábavný. Vedle klišovitého...

 • 03035158.jpeg
  Hudba

  Deska týdne: Osudem zkoušená Angel Haze

  „Tlakem vznikají diamanty,“ to je motto 22leté americké rapperky, jejíž debutová deska Dirty Gold vyšla oficiálně na konci loňského roku. Ví o tom své. Život jí ces...

 • 02647200.jpeg
  Hudba

  Nic dětského v rapu Childishe Gambina

  Naší Deskou týdne je pro následujících sedm dní studiovka amerického rappera, který si říká Childish Gambino. Jeho třetí album se jmenuje Because the Internet.