Fotbalisté se testují, hokejisté promořují. Co čeká český sport v době lockdownu

16. říjen 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Hráči Pardubic se radují z gólu v utkání 6. kola první fotbalové ligy se Slováckem

Sportovní dění v České republice je až na výjimky pozastaveno. Soutěže stojí a hřiště zůstávají prázdná. A na takto zásadní událost už jsme museli zareagovat dílem Tribuny v úplném původním složení, a to s Vojtou Jírovcem, Vojtou Ondráčkem a Martinem Vaitem.

Stopku dostal jak profesionální, tak amatérský sport. „Konkrétně fotbal testuje více než jiná odvětví. Ani on ale výjimku nedostal, opatření byla plošná,“ říká Martin. „Pro hráče je to ale jejich práce, a ne volnočasová aktivita, to nedává smysl. Přijde mi to trochu postavené na hlavu,“ zlobí se.

„Máme přerušenou soutěž v tuzemsku, ale hráči cestují ven na reprezentační zápasy. Národní tým se sejde a postupně jej opouští nakažení hráči, nyní včetně trenéra,“ upozorňuje Vojta na možné nekonzistence v opatřeních. „Takže chápu, když se to na dva týdny vysadí a uvidí se,“ doplňuje. 

Hokej

Fotbal jde cestou stálého testování, zatímco hokej se pokusil promořit. „To nabralo až tragikomické obrátky, kdy spolu hrály vždy dva týmy, které zrovna nebyly v karanténě,“ popisuje Vojta Jírovec. „Nákaza tím ale stoupá i mimo hokejovou bublinu přes blízké jednotlivých hráčů. A přispívá se tím k šíření i jinde,“ všímá si Martin. 

Sportovní fanoušci ale nezůstanou zcela na suchu. „Donedávna se hrálo French Open, v Itálii se jede cyklistické Giro, kde také řeší problémy. V omezené míře i u nás turnaje budou, například tenisový turnaj WTA v Ostravě. Je vidět, že si to někdo umí vylobbovat,“ nastiňuje Vojta. 

Aktuální zpřísnění protikoronavirových opatření dopadlo i na sport. Týmové sporty mají momentálně stopku, což má vážné dopady. Situaci rozebíráme v novém díle magazínu Tribuna.

Spustit audio