Ground Control, Coco a Odd-Room

14. duben 2009

Na Prague Free Fashion Weekendu v Karlin Hall jste minulý víkend mohli vidět reprezentativní průřez současnou alternativní módní scénou. Na akci Code:Mode, která měla podtitul ignorujte konfekci jsme si vykoukali oči, vykroutili krky při sledování přehlídky a natočili pro vás několik rozhovorů.

Představíme vám návrháře, kteří zatím nejsou moc známí, ale podle našeho názoru mají velký tvůrčí potenciál: Koko, Ground Control a Odd-Room.

Jana Kochánková aka Koko vytváří sochy, instalace i módu. Často pracuje s viskózou, ze které šije trička co kusm, to originál, zaujmout by vás mohly i její šaty z teplákoviny. Její věci najdete třeba v obchodu Julius a více se dozvíte v rozhovoru.

00901719.jpeg

Reportérku Anny zaujaly pánské kalhoty a kraťasy značky Ground Controll, za kterou stojí Nathan Heilmann. Šije výhradně na zakázku a používá italské, americké i české látky.

O značce Odd-Room už jste v Modeschau mohli slyšet, ale jejich prezentace na Code:Mode se nám tak líbila, že vám je připomínáme ještě jednou.

Kromě otázek stylu a módy jsme v Modeschau řešili i věc čistě praktickou, vložky do bot. Z telefonátu reportérky Anny se dozvíte, k čemu jsou dobré kokosové vložky do bot a že existují i speciální vložky do žabek.

odkazy:
www.codemode.cz
www.kokoland.org
www.groundcontrol.cz
www.odd-room.blogspot.com

playlist:
Dan Auerbach - I Want Some More (Nonesuch)
The Though Alliance - Hung Up On A Dream (Sincerely Yours)
Efterklang - Frida Found A Friend (Rumraket)
Black Keys - I Got Mine (Nonesuch)
Yacht - Drawing In The Dark (Marriage)
Neon Indian - 666/I Dont Know If U Know (unsigned)
Health - Die Slow (Lovepump United)
The Woods - Rain On (unsigned)
Twinsistermoon - Bride Of The Spirits(unsigned)
Ghislain Poirier - Get Crazy (Ninja Tune)

Mohlo by vás zajímat

Více z pořadu