Grundfunk představuje vycházející alba od Dumpstaphunk nebo Raquel Rodriguez

25. duben 2021

783. vydání pořadu přináší do playlistu jak novinky pro tento týden, tak i klasiku žánru.

Na úvod jsme naservírovali další ukázku z chystané desky Philipa Lassitera Live in Love. V éteru zazněla skladba Sugar Coat Me, ve které si za vokály zahostoval Durand Bernarr, a sem vám k ní posíláme video.

Než se v létě dočkáme plnohodnotného alba Love2, tak nás Reel People obdařili ještě jedním EP Hearts Collide, které kombinuje jejich klasický groovy zvuk se současnými styly R&B. Ze zmiňovaného EPčka jsme vám zahráli skladbu Fly s hostující zpěvačkou Paulou. 

Neworleanští Dumpstaphunk vydali po sedmi letech svoji čtvrtou studiovou desku Where Do We Go From Here, ze které jsme ve vysílání zahráli hned dvě ukázky. Album obsahuje 11 skladeb a jedná se o mix originálního funku z New Orleans, old school R&B a kytarového moderního rocku. K rozmanitosti zvuku dopomohli i přizvaní hosté Marcus King, Trombone Shorty, Chali 2na nebo Eric Falls a vy se můžete podívat na videoklip k titulní skladbě Where Do We Go From Here.

Ve vysílání jsme se také rozloučili s Gregorym Jacobsem známým jako Shock G, který opustil tento svět minulý čtvrtek ve věku 57 let. Kromě své kapely Digital Underground, kterou i zakládal, se Jacobs zúčastnil mnoha televizních a filmových vystoupení, ale také se pouštěl do produkce jiných umělců. Spolupracoval i s Georgem Clintonem, se kterým i živě vystupoval. Více se o něm můžete dočíst třeba v tomto nekrologu.

Z dlouho očekávané desky Sweet Side od Raquel Rodriguez jsme si během posledního roku hráli většinu skladeb. Tentokrát došlo nejenom na poslední, která z alba ještě do této chvíle nebyla zveřejněná, ale i na jeden bonus z japonské edice desky.

Playlist dílu najdete tady.

autoři: DJ Maceo , Viktor Mašát | zdroj:
Spustit audio