Hana Frišonsová na Festival for Fashion & Fotography, Andrej Pejic

28. červen 2011

V první polovině června se ve Vídni odehrála událost, u které byste příští rok neměli chybět, pokud vás zajímá současná móda a módní fotografie. Festival for Fashion & Fotography nominoval českou návrhářku Hanu Frišonsovou na jedno z šesti udělovaných ocenění. Hana se rozhodla představit ve Vídni svou kolekci Mysteries osobně a až na místě se dozvěděla, že cenu vyhrála.

Kolekci Mysteries, která byla premiérově uvedena na večeru Odrazit, jsme vám představili v dubnové Modeschau. Je inspirovaná knihou Solaris a proslýchá se, že některé kousky z ní si chtěli zapůjčit mimo jiné i stylisti Lady Gaga. Jak se organizátoři festivalu o práci Hany Frišonsové dozvěděli? Jak svůj týden na vídeňském festivalu prožila a co ji zaujalo? Poslechněte si rozhovor.

Hana Frišonsová se na vídeňském Festival for Fashion & Fotography setkala i s jednou z vycházejících hvězd přehlídkových mol. Kouzlo modela Andreje Pejice spočívá v genderové univerzálnosti. Profil mladíka, který předvádí dámskou módu, pro vás připravila Anna Mayerová.

Odkazy
hanafrisonsova.com
hanafrisonsova.blogspot.com
www.11festival.at
www.unit-f.at
thefashionisto.com/models/andrej-pejic-models

Playlist
Bodies of Water – One Hand Loves the Other (Secretly Canadian)
Miracles Club – Light of Love, Cut Copy Re-Vision (Mexican Summer)
Part Time – In This Filthy City (Mexican Summer)
Pictureplane – Post Physical (Lovepump United)
Tobias – Bahasa (DryCry Records)
Washed Out – Eyes Be Closed (Sub Pop)
Wild Beasts – Loop The Loop (Domino Records)

autor: nikamay
Spustit audio