Havelka + Warwick = WERE MUTE. Poslechněte si exkluzivně jejich první EP

22. květen 2014

Václav Havelka, kterého znají fanoušci především jako frontmana skupiny Please The Trees, se poslední dobou snaží ze sebe setřást pověst folkového kovboje a pronikat do jiných žánrů. Přijal pseudonym Vac da Hawk a společně s Carlem Warwickem založil zbrusu novou formaci WERE MUTE. Jejich debutové EP The Bea(s)t Is Up, produkované Martinem Tvrdým (Martin Hůla, dříve Bonus), vychází na labelu Starcastic třicátého května, vy si ho díky Radiu Wave můžete exkluzivně poslechnout už teď.

Žánrový střih od předchozí tvorby Václava Havelky s Martinem Hůlou v roli producenta snad nemohl být větší. Havelka se do povědomí scény nejdříve zapsal pod hlavičkou sólového projektu Selfbrush, ve kterém prozkoumával především možnosti akustického písničkářství. Martin Hůla, který působil ve skupinách Ememvoodoopöká a Sporto, zase dosáhl širšího věhlasu jako rapper Bonus.

Projekt WERE MUTE se ale obrací do úplně jiných vod – Martin Hůla, který nedávno vydal jako Martin Tvrdý Neprodejné EP, se pomalu sžívá s rolí producenta elektronické hudby a pro WERE MUTE připravil atmosférický elektro-akustický podklad. Havelka zůstává u svého zpěvu, který se ale jenom málo podobá jeho vokálům pro Please The Trees. Nově hraje mimo jiné společně s Warwickem také na syntezátory. The Bea(s)t Is Up je, jak napovídá název, teprve začátkem něčeho většího. Už teď je ale možné v tvorbě Havelky, Warwicka a Hůly najít velkou dávku osobitosti.

03127275.jpeg

POSLECHNĚTE SI CELÉ EP THE BEA(S)T IS UP NEBO JEDNOTLIVÉ TRACKY:

autor: Jiří Špičák
Spustit audio