Herečka Gabriela Heclová: Podcastový seriál Zkouškový byla úplně nová zkušenost, výzva

15. květen 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Gabriela Heclová (Ema)

Ve čtvrtek 14. května vyšel nový šestidílný podcastový seriál Radia Wave Zkouškový. „Scénář se napsal za tři měsíce. To není úplně standardní tempo, ale my jsme si to dali jako výzvu. Buď se to zvládne na sto procent, nebo vůbec. Natáčeli jsme dva týdny a následovaly dva měsíce postprodukce,“ popisuje proces vzniku nového seriálu jeho režisér Šimon Holý.

A jak vnímá svou roli v seriálu Zkouškový herečka Gabriela Heclová? „Mám pocit, že všechny postavy seriálu jsou podobné svým hercům. Všichni máme s postavami něco společného. Hezky a přirozeně se tam promítne opravdovost role. Byla to pro mě úplně nová zkušenost. Poprvé má emoce musela jít poznat pouze přes hlas. Neměla jsem výhodu toho, aby mě divák viděl a poznal mé emoce v obličeji nebo pohybu těla. Byla to výzva,“ říká Gabriela Heclová.

Čtěte také

„V českém audiovizuálním prostoru mi chybí inteligentní queer postavy. Takže mám radost, že je to v seriálu částečně téma pro postavy Johany a Juraje. Ve Zkouškovým je také důležité téma, o kterém se často nemluví, vztah většinové české společnosti k vietnamské komunitě a tomu, jak je hlavně druhá a třetí generace Vietnamců u nás brána,“ dodává Šimon Holý.

Seriál Zkouškový si můžete poslechnout na webu wave.cz/zkouskovymujRozhlas.cz nebo v podcastových aplikacích.

Jak vybíral tvůrčí tým podcastového seriálu Zkouškový herecké obsazení? Proč vyšly všechny díly nového seriálu v jeden den? Poslechněte si celý rozhovor Martiny Foldynové s režisérem seriálu Zkouškový Šimonem Holým a herečkou Gabrielou Heclovou.

Spustit audio

Související