Herečka Julie Štandera: Nejhorší smrad na světě jsou zvratky

9. srpen 2023

Hostem telefonické rubriky Brambora s vejcem byla herečka a tanečnice Julie Štandera. Tu jsme zastihli u Vyšehradu, kde hodně foukalo. Něco jsme z ní ale i přes fučení větru vytáhli. Třeba odpověď na zcela zásadní otázku, jaké anglické slovíčko, které se uchytilo i v českém prostředí, se jí líbí.

Matka dvou dětí, která hrála třeba v komedii Bajkeři, se v rozhovoru mimo jiné svěřila s tím, že nemá ráda, když někdo nemá názor. Zjišťovali jsme ale i to, co je podle ní nejhorší smrad na světě (Julie tvrdí, že zvratky) a které číslo je její oblíbené.

Do hudebního okénka vybral Aleš písničku zpěvačky Kelis s názvem Trick Me. „Má to takový trochu reggae vibe,“ mudroval, ale ať každý posoudí sám.

K čemu můžete využít hřib žlučník zvaný hořčák? Které téma je podle Julie nejlepší pro takzvaný smalltalk? A má radši koprovku, nebo znojemskou? Poslechněte si celý rozhovůrek.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.