Hledáme bubeníka, zn.: hlavně klid. The Vonts jsou tři kytaristi, kteří hrají terapeutický rock

8. červen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy The Vonts

Účast ve Startéru stihli na poslední chvíli a poslali nejdivnější song, který jsme v soutěži v uplynulém ročníku slyšeli. Hometown zněl jako patnáct písniček nahraných přes sebe, do kterých si všichni členové mohli přidat, co chtěli. Zní to jako nadsázka, ale zas tak daleko od pravdy nejsme.

The Vonts vznikli v době, kdy kulminovala druhá vlna koronaviru v Česku. Snad jediné, co v tu dobu šlo dělat, bylo zakládat kapely, jamovat ve zkušebně a snít o lepších časech. Možná proto mají songy Vontů atmosféru jako velmi uvolněné hudební seance, na kterých se libovolně zapojují další a další muzikanti.

Každý čapne, co chce, a zahraje, jak to slyší. „Hrajeme terapeutický rock,“ říká Jirka aka Ent. Snad jediné pravidlo kapely je, že každý musí mít přezdívku. Vlad si říká Captain Jarosh, Jarda zase Daythwenn (což není elfsky, ale velšsky).

The Vonts jsou v mnoha ohledech specifičtí. Začneme zvukem – to, co dělají, je rock ve své nejsyrovější podobě. A teď nemyslíme, že je to drsná hudba, naopak. Kluci hrají, jako když pejsek a kočička vařili dort, akorát se jim všechno to míchání ingrediencí a hraní přes sebe strašně povedlo. Tenhle dort je na michelinskou hvězdu! Tak co, chcete se přidat k jejich sestavě? 

Měli na sobě Vonti žluté špendlíky? Poslechněte si Startér plný divných písní. A pozor – dojde i na nečekaně dobrou skladbu od Nirvany!

Spustit audio