Hromada těl jako důkaz. Proklestěte se džunglí punkových novinek

11. červen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Slant - 1집

Než se léto plně rozproudí, servíruje Špína svoji tradiční dávku novinek ze zahraniční DIY scény. Ze skrytých koutů jsme vymetli post-punkové pavouky se saxofonem, industrial, popovou pohodu z labelu La Vida Es Un Mus i prvotřídní doom na pomalé ploužení rozpálenými ulicemi.

Co by vám podle Špíny nemělo uniknout? Po delší době jsme se podívali do Itálie za zakladatelem labelu Avant! Records Francescem Marianim a jeho projektem His Electro Blue Voice. Novou desku mají na kontě kanadští N0v3l nebo akvizice z Iron Lung Records Slant. 

Nepotáceli jsme se ovšem pouze v temnotě, a tak kromě industriálních Hide a doomových Body Void k nám zasvitlo slunce. Například v podobě středověkem inspirovaného bedroom popu Zero Percent APR z Texasu nebo žánrově nevyzpytatelných The Drin.

Co za novinky si připravil Kazatel a vyslal nám audio zdravicí z hergotího detašovaného studia? Kdo nám v parku na Vyšehradě sednul na papír? Která kapela připomene Powerplant? Jak zní nová nahrávka Rata Negra? Co za pikantnost jsme vytáhli na temňáky z Hide? A co všechno stihli navařit na vídeňsko-linecké scéně? Poslechněte si celou novinkovou Špínu ze záznamu!

Spustit audio