Hudební pocta legendárním Earth, Wind & Fire, rozlučkové album The Spinners i nová deska Jordana Rakeie. A nejen to!

16. květen 2024

Když v roce 2016 zemřel jeden ze zakládajících členů skupiny Earth, Wind & Fire - Maurice White, řekli si Nigel Hall a DJ Harrison, že by mu rádi natočili nějakou poctu. Nakonec to trvalo celých osm let, ale dočkali jsme se a deska s dlouhým názvem The Burning Bush꞉ A Journey Through the Music of Earth, Wind & Fire je na světě.

Další albová novinka je od v Londýně působícího Jordana Rakeie - The Loop je deska, na které tento muzikant osciluje mezi jazzem a soulem. Pojďme si to všechno pěkně poslechnout.

Dnešní vysílání odstartoval José James a jeho skladba Saturday Night z aktuálního alba 1978, ale tentokrát v remixu, který vytvořil Louie Vega. 

Půl roku po vydání alba Shedonism, které připravili Max Sedgley a Tasita D'Mour vychází jeho remixová podoba. Najít ji k poslechu i podpoře můžete tu.

Rozlučkové album Full Circle natočili The Spinners v roce 2021, tedy ještě se zakládajícím členem Henrym Lee Fambroughem, který zemřel letos v únoru. Nedožil se tak sice oslav 70 let tohoto uskupení, ale zanechal za sebou alespoň odkaz v podobě deseti skladeb, na kterých se ještě podílel. 

Osm let strávili Nigel Hall a DJ Harrison pilováním desky The Burning Bush: A Journey Through the Music of Earth, Wind & Fire, která je poctou zmíněné kapele. Výsledek vyšel tento týden a vy si jej můžete vychutnat celý třeba tady.

Od té doby, co nás František Kop upozornil na to, abychom sledovali kariéru Jordana Rakeie, to poctivě děláme. A tento týden Jordanovi vyšlo již páté studiové album The Loop, ze kterého jsme vám zahráli dvě ukázky. 

Playlist dílu najdete tady

Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.