Hudební tip Aid Kida: Vyvěrající magma nebo vlny na islandských jezerech. Vydejte se na zvukovou výpravu planetou

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Aid Kid

Pražský producent Aid Kid, další z interpretů, kteří se objevili ve streamu Radia Wave v rámci Karanténa Session, se rozhodl pojmout svůj Hudební tip poněkud netradičně a vzpomněl si na Den Země. Zve posluchače na zvukový výlet napříč celou planetou zprostředkovaný magazínem The New York Times.

Ondřej Mikula se rozhodl proměnit hudební tip na tip zvukový, neboť právě Den Země mu připomenul dva roky starý zážitek ze speciálního vydání deníku The New York Times s podtitulem Listen to the World. Jde o úplně fantastické zvuky z celého světa, které se vám přehrávají za doprovodu příjemného voiceoveru, který osvětluje, o jaké zvuky přesně jde. A k tomu se promítají parádní fotky z daných míst, vysvětluje, proč mu tento projekt utkvěl v paměti. Při poslechu například zjistíte, jak zní žhavá láva, když vyvěrá ze sopky, a jaký hluk utváří, když vteče do moře. Nejedná se ovšem pouze o zvuky přírody, užijete si i ruch ulic velkoměst.

Jakým způsobem doporučuje Ondra Mikula poslouchat půlhodinovou výpravu po planetě? Kde najdeme speciální zvukové vydání magazínu The New York Times? A proč je tento projekt tak zajímavý? Poslechněte si celý Hudební tip producenta Aid Kida.